Klávesnice na PC pro náročné – Microsoft natural keyboard 4000

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Velice často, když lidé vidí tuto klávesnici v kanceláři na stole, tak se ptají co je to za „kosmickou klávesnici“. A já odpovídám: „nejlepší klávesnice jakou si můžete pořídit“.

Úvod

Osobně mi vyhovují více klávesnice s drátem než klávesnice bezdrátové. Ta s tím drátem totiž netrpí lagy a občasným rozpojením spojení, nemusí se měnit baterie, neruší ji telefon apod. Prostě a jednoduše, pro mne je lepší drát než bezdrát.

Pod rukama jsem měl už několik klávesnic, dost jich bylo především od Genius a závěr? Nikdy více. Jedno se prostě musí nechat:

Microsoft klávesnice a myši umí, stejně jako Logitech.

Perfektní klávesnice je pro mé pracovní prostředí nezbytná, stejně jako kvalitní pracovní židle, stůl, notebook, myš nebo monitor. Všechny tyto věci podporují a zvyšují produktivitu.

Ergonomie

Umím psát perfektně všemi deseti, dneska bych to považoval za standard. Obavy ze zlomu jednotlivých půlek klávesnice se nepotvrdily. Přesto, že je rozložení jiné, nedochází k překlepům. Klávesy, které jsou dále a hrozí, že by údery mohly být nepřesné jsou prostě a jednoduše větší.

Někoho zamrzí malý Enter, potěší velký BackSpace a oba Shifty (pro mne ta lepší varianta, ptz Enter je i tak přes dvě klávesy a nemám sebemenší problém se do něj trefit). Bod k dobru za rozložení kláves Insert, Home, Delete a spol.

Zdvih kláves je sice dost vysoký, něco kolem 3,5 milimetru, ale vůbec ničemu to nevadí, protože klávesy mají ideální odpor stisku (právě i díky tomu nedochází k tolika překlepům).

Příjemná kožená podpěrka pod zápěstí (neuvěřitelně odolná proti oděru), měkká, zápěstí nezahřívá ani nechladí (obrovsky důležitá věc kvůli zánětu zápěstí, tzv. syndrom karpálního tunelu).

Celkově příjemné užívání klávesnice je to, proč si ji zamilujete.

Multimediální klávesy

Osobně používám pouze audio tlačítka (výborné je, že si rozumí s mým oblíbeným Foobarem) + kalkulačku. Vůbec nepoužívám Zoom v  prostřední části a Back, Forward ve spodní části (tyto dvě tlačítka mám na perfektní myši od Logitechu, ale o té jindy).

Příjemné jsou klávesy nad numerickou klávesnicí (rovná se, kulaté závoky, backspace), ty fungují pouze s nainstalovanými ovladači. Pokud si na ně zvyknete, ušetří Vám dost práce.

Ovladače

Pokud nechcete používat programovatelné a multimediální klávesy, pak není potřeba ovladače instalovat, alespoň pod Windows 7.

Stažení ovladačů:

Vychytávky

Prakticky nezničitelná, pokud do ní nenalijete hrnek oslazenýho kafe (ověřeno vlastním hrnkem kafe).

Stabilní, díky několika protiskluzovým gumovým nožičkám.

Kde koupit Microsoft natural keyboard 4000?

Zdroje

Závěr

  • perfektní ergonomie (zdvih kláves, stabilita, rozložení kláves, příjemná kožená podložka, tichost kláves)
  • multimediální klávesy (jak programovatelné, tak audio a kalkulačka)
  • dílenské zpracování, přiměřená tuhost
  • praktické klávesy nad numerickou částí

  • ne zcela tekutinám odolná
  • větší rozměry
  • pro běžné použití vyšší cena