Miliónové Imperium od Davida Kirše

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)

Kontroverzní téma posledních dnů – Miliónové Imperium – info produkt Davida Kirše, který stojí za velice úspěšným jiným info produktem Email Academy. Někteří ho chválí do nebes, jiní ho nazývají podvodníkem, který provozuje MLM (multi-level-marketing).

Tak jak to vlastně je?

Co je Miliónové Imperium?

Popravdě? Úplně přesně nevím. V tom je také jeden z problémů. Ok, takže si pomůžeme citací ze přímo ze stránek:

Premiový trénink pro šikovné a tvořivé lidi, majitele firem, podnikatele, lektory a kouče, jak tím,co víte už dnes, vydělat do roka milión, stát se lídrem v oboru a zažívat denně nadšení z práce.

Takže co se tam vlastně za svoje peníze naučíte? Těžko říct :(.

Proboha, proč ten název?

Upřímně, na další projekt Davida Kirše jsem se po absolvovaném kurzu Email Academy fakt těšil. A pak jednoho krásného dne se mi na timelinu Facebooku objevil odkaz na Miliónové Imperium – uff, cože? – takhle se v mých očích může jmenovat tak maximálně nějaký multi-level-marketing, nikoli seriózní vzdělávací on-line kurz.

Pro mne osobně to zabil už právě ten název, na který postupně začínám být alergický.

Co se naučíte?

Nevím, v programu zaregistrován nejsem. Podle úvodních videí se nenaučíte nic co není někde jinde zadarmo. Akorát to budete mít pěkně krásně pohromadě, ve videích, zřejmě s doprovodnými dokumenty.

No, a pokud Vám nebude vadit poslouchat jak jste úžasní a skvělí a co všechno dokážete, bude se Vám to líbit, obsah bude dle mne přínosný jako jakékoli průměrné školení nebo webinář, rozhodně Vám neuškodí.

Je cena adekvátní?

Teď Vás možná překvapím – ANO, je – věřím, že pro spoustu lidí budou mít videa opravdu přínos. Videa co jsem viděl obsahují pro někoho kvalitní pravdivé informace, i když např. pro mne již známé.

Někde jsem četl, že styl prezentace je špatný, trapný a nemoderní. Opak je pravdou, právě tou jednoduchostí, bez žádných hloupých powerpointů a podobných blbin, zůstává divákova pozornost na obsahu.

Za zpracování bych dal hodně vysokou známku, až na délku. Opravdu nechci poslouchat 40 a více minutová videa, kde je 30 minut omáčka a 10 minut sdělovaný obsah.
Vadí mi rétorika řečníka, moc mi vadí, dokonce natolik, že mi brání kurz zkusit. Pro mne je problém totiž právě ta omáčka kolem, ta rétorika, ten styl.

Rétorika Davida Kirše

To, že rétorika vadí mě, neznamená, že je to špatné :), naopak, David Kirš to umí, o tom není sporu. Je to výborný řečník pro masy posluchačů čučících do monitorů. Jenomže je to ten „americkej styl“, pro mne až příliš agresivní, pro lidi co nemají dostatek vlastní motivace, je to možná dobré, to věčné („jdi do toho“, „ty to dokážeš“, „ty na to máš“), pár slovních spojení přepsaných přímo z videí:

 • „Jste skvělí, a už teď jste vystoupili z řady.“
 • Ti, kteří to pochopí, čekají světlé zítřky. Ti kteří ne, ta vlna jednoduše převálcuje.“
 • Změníte svůj život. Začnete opravdu žít svůj život.“
 • Je to zázrak? Nevím. Ještě nedávno jsem tomu sám nevěřil.“
 • Napadla nás taková maličkost: Zdvojnásobit štěstí v České Republice.“

Videa mi přijdou spíše motivační než naučná.

Produkt, to je to oč tu běží

Bohužel, dle mého v Email Academy prodával použitelný produkt, až hmatatelný, konkrétní úzce zaměřenou dovednost. Ten, kdo problému věnoval čas, se skutečně něco naučil a mohl to použít při svém podnikání. Miliónové Imperium, je ale jiné. Je to široká obecná záležitost. Bez jasného cíle (pardon – cíl je – vyděláte do roka milion).

Co mi vadí a proč bych Miliónové Imperium nedoporučil?

 • populistický nedůvěryhodný název
 • manipulativní rétorika řečníka
 • nejasný obsah s nejasným cílem
 • affilate program (lidé doporučují něco čím neprošli, takže nemohou doporučit produkt z vlastní zkušenosti)
 • z jednotlivých kousků mozaiky odvozuji, že v Miliónovém Imperiu vítězí Kvantita nad kvalitou … škoda 🙁

Proč bych Miliónové Imperium doporučil?

 • kvalita zpracování
 • kvalita obsahu pro začátečníky v on-line marketingu
 • dobré pro získání obecného rozhledu možností
 • motivace k akci
 • získání sebedůvěry

Tak v čem je vlastně problém? Doporučit nebo ne?

Ještě před uvedením bych jednoznačně doporučil, nyní už jsem hodně na vážkách, produkt Miliónové Imperium zřejmě není určen pro mne. Cílem je totiž vzdušný zámek v hodně husté mlze. Hodně malé procento lidí k tomu zámku, ale skutečně dojde. Otázkou je jestli to budete právě Vy.